Łupież- 10 naturalnych sposobów pozbycia się łupieżu


włosy, piękne włosy, łupież

Łupież – skąd się bierze?


Dla większości z nas łupież to WIELKI, który jest widoczny na ubraniu i jest źródłem wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Łupież występuje często. Prawie każdy z nas miał z nim do czynienia. Łupież jest rezultatem nadprodukcji martwej skóry, ale może być również powodowany przez wiele innych czynników – takich jak zimne powietrze (zazwyczaj pogarsza się w okresie jesienno-zimowym z powodu suchego powietrza, poprawiając się w lecie), niewłaściwą dietę i środki chemiczne występujące w wielu szamponach!

W tym artykule pokażemy Ci naturalne, zdrowe sposoby pozbycia się łupieżu .

Więcej na temat naturalnych kuracji wzmacniających włosy znajdziesz TUTAJ.


Łupież – przyczyny  i objawy


Przyczyn łupieżu może być wiele:


Sucha skóra. Najczęstszą przyczyną łupieżu jest sucha skóra. Zwykle daje się wtedy zauważyć objawy suchości skóry na innych częściach ciała, takich jak nogi i ręce.


Skóra tłusta (łojotokowe zapalenie skóry). Drugą najczęstsza przyczyną występowania łupieżu jest tłusta skóra. Zmiany charakteryzują się zaczerwienieniem i łuszczącą się skórą. Łojotokowe zapalenie skóry może występować na skórze głowy i w innych okolicach, które są bogate w gruczoły tłuszczowe, takich jak brwi, boki nosa i grzbiety uszu.

Nie należy zbyt często myć włosów szamponem, aby mieć zdrowszą skórę głowy i aby nie pozbawiać włosów naturalnych olejków wytwarzanych przez skórę.

Jeśli jednak nie myjesz włosów regularnie, oleje i komórki skóry ze skóry głowy mogą się nagromadzić i powodować łupież. Mycie włosów co 2-3 dni jest  w większości przypadków właściwym rozwiązaniem.