4 naturalne kuracje wzmacniające włosy

Aktualizacja: 27 kwi 2019


dbanie o włosy, naturalne sposoby wzmacniania włosów, wypadanie włosów

Wypadanie włosów


piękne włosy, mocne włosy, zdrowe włosy, wypadanie włosów

Kto z nas nie marzy o pięknych włosach? Każdy z nas chciałby mieć zdrowe, silne włosy, ale wielu z nas,  w różnych okresach życia spotyka się z poważnym problemem, jakim jest wypadanie włosów. Wypadanie 50-100 włosów dziennie jest normą. Nie jest to powód do zmartwienia.

Ale co robić, jak włosy wychodzą garściami??!!

Jest wiele magicznych specyfików, które są dostępne za duże pieniądze, ale  w efekcie niewiele pomagają. Chciałabym zaproponować tutaj kilka sprawdzonych, naturalnych sposobów na poprawę kondycji włosów. Są to sposoby znane od wieków i wykorzystywane w wielu kulturach, które szczycą się pięknymi, zdrowymi i przez lata utrzymywanymi włosami.4 naturalne sposoby na zatrzymanie wypadania włosów


Amla (indyjski agrest) przeciw wypadaniu włosów


Składniki:

1/2 łyżki świeżego soku z cytryny,

1-2 kropli oleju z agrestu indyjskiego  (możesz kupić tutaj)


Jak stosować?


agrest indyjski, wypadanie włosów, amia

Zmieszaj sok cytrynowy i olej z agrestu w misce. Nałóż na skórę głowy. Masuj skórę głowy delikatnie przez 5-10 minut i zostaw na noc. Rano wypłucz włosy. Powtórz to dwa lub trzy razy w tygodniu, aby zapobiec wypadaniu włosów lub odrastaniu siwych włosów. Olej z agrestu, po wmasowaniu w skórę głowy, wspomaga krążenie skóry i mieszków włosowych. Olej bywa stosowany do naturalnych odżywek, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze, bardziej błyszczące, grubsze, bardziej miękkie. Ponadto olej łagodzi i chłodzi skórę głowy oraz zapobiega siwieniu, łysieniu i wypadaniu włosów. Cytryny są doskonałymi środkami ściągającymi. Zaciskają pory w skórze głowy, kontrolując w ten sposób wypadanie włosów. Z pewnością połączenie tych dwóch naturalnych składników może być doskonałym naturalnym lekiem na wypadanie włosów.


Maska z nasion kozieradki przeciw wypadaniu włosów


Składniki:

3-4 łyżki stołowe nasion kozieradki (tu możesz kupić)