Co jeść w trakcie upałów?

Aktualizacja: 22 paź 2019


arbuz, lato, Totomato, dieta na upały, SmartEating

Co jeść, gdy żar leje się z nieba?


Upał sprawia, że jedzenie nie wygląda zbyt apetycznie. Nie ma to właściwie większego znaczenia, gdyż i tak nie mamy apetytu. W upale wszystko pachnie inaczej i tylko muchy zachowują zwyczajną aktywność;)


Wiele problemów z nieapetycznym wyglądem można rozwiązać poprzez serwowanie zup. Gazpacho jest królową zup letnich. Można dodać do niej kostki lodu dla dodatkowego schłodzenia.

Gazpacho to duża ilość dojrzałych pomidorów (w sam raz rozpoczyna się nam ich sezon), czerwona lub zielona papryka, trochę ogórka, kminek, czosnek, ocet winny i oczywiście woda.

Chłodnik, letnia zupa, SmartEating, Totomato

Ale możemy rozważyć inne zimne zupy- wszelkiego rodzaju chłodniki- począwszy od buraków, poprzez ogórki, a skończywszy na melonie.


Poniżej zamieszczamy link do strony, na której znajdziecie ciekawe przepisy na chłodniki.

https://www.self.com/gallery/cold-soup

Napisz do nas, który z przepisów przypadł Ci najbardziej do gustu;)


Wiele osób uważa, że jedzenie gorących potraw i picie gorących napojów w fali upałów jest zalecane. Trochę w tym prawdy, choć z innych powodów niż myślimy. Bardzo pikantne potrawy nie schładzają organizmu, ale działają antybakteryjnie. Gorące napoje mają działanie chłodzące poprzez prowokowanie organizmu do pocenia się. Jednak pocenie może być bezcelowe, jeżeli pot nie ma jak odparować.


Pamiętaj również, że jeżeli nie masz apetytu i nie czujesz głodu- nie musisz jeść!

Literatura:

https://www.theguardian.com/food/commentisfree/2019/jul/24/how-to-eat-in-a-heatwave

https://www.thespruceeats.com/best-cold-summer-soups-3376622