Czy można schudnąć po pięćdziesiątce?

Aktualizacja: 24 cze 2019Czy można zrzucić wagę po pięćdziesiątce?


Wiele z Pań myśli, że jest to niemożliwe. Mówią, że wiele razy próbowały, gdy były młodymi dziewczynami- bez większego powodzenia. Tym bardziej po pięćdziesiątce jest jeszcze mniej prawdopodobne.

I tu się mylą!

W rzeczywistości kobiety w tej grupie wiekowej mają ogromną przewagę nad kobietą po dwudziestce. Jeśli jesteś w wieku 50 lub 60 lat, a utrata wagi jest Twoim celem, 


oto kilka rzeczy do zapamiętania:


1. Powiedz “nie” jakimkolwiek dietom.


Większość z nas koncentruje się na drastycznym pozbawieniu żywności przez krótki okres czasu, aby osiągnąć cele dotyczące utraty wagi. To nie jest dobry sposób. Nawet jeśli uda Ci się osiągnąć postawiony cel, po zaprzestaniu „diety” efekt jo-jo murowany.


2. Nigdy nie osiągaj punktu, w którym czujesz się zniewolona przez dietę.


Nie ma sensu korzystać z diety, która czyni z Ciebie nieszczęśliwą osobę. I tak nie będzie działać! Lepiej wprowadzić do swojej codziennej, normalnej diety kilka modyfikacji, które poprawią metabolizm. Uwierz mi, efekt będzie widoczny!


3. Małe zmiany w codziennej diecie doprowadzą Cię do sukcesu.


Zacznij od zmniejszenia porcji i zmiany talerza na mniejszy. Usuń z domu niezdrowe produkty- te, które chcesz wyeliminować ze swojej diety. Wprowadź do jadłospisu surowe warzywa – surówki są fantastyczną alternatywą.


4. Pamiętaj, że postęp będzie wolny.


Nie da się tego obejść. Trudno jest schudnąć szybko po 50 roku życia. Zdarzają się wyjątki, ale jest to raczej regułą. Zastanów się, co jest prawdziwym celem- szybka utrata wagi czy trwała utrata wagi. No i jaki jest sens szybkiego odchudzania, jeśli odzyskasz wagę kilka tygodni później??


5. Pamiętaj, że mogą zdarzać się dłuższe momenty stabilizacji wagi.


To jest jeden z najtrudniejszych aspektów utraty wagi w dojrzałym wieku. Może to być bardzo trudny moment i jest to częsty powód do rezygnacji z programu odchudzania.

Wyobraź sobie, że Twoja waga nie drgnęła przez trzy tygodnie. Czy poddałbyś się? Dla większości ludzi odpowiedź brzmi “tak”. I dlatego większość ludzi ma nadwagę. Nie możesz pozwolić, aby tydzień (lub trzy!) bez widocznych postępów powstrzymał cię. Musisz nauczyć się wytrzymywać taki okres i skupiać się na swoim celu.


6. Doceń wielką przewagę nad swoim młodszym/ą sobą.


Większość kobiet w wieku 20 i 30 jest niecierpliwa. Zwykle jest jakiś termin (na przykład ślub lub wakacje), do którego chcą schudnąć. Dlatego też koncentrują się na krótkoterminowych metodach uzyskiwania wyników, co oznacza, że ​​szybko tracą na wadze, ale szybko ją odzyskują. Powoduje to nieustanną huśtawkę.

Nie oznacza to, że dla Pań po pięćdziesiątce terminy nie mają znaczenia.