Dieta eliminacyjna

Aktualizacja: 22 paź 2019


dieta eliminacyjna, detox, Totomato, SmartEating

Dieta eliminacyjna

Oczywiście nie ma czegoś takiego jak idealna dieta. Biochemicznie wszyscy jesteśmy wyjątkowi i mamy indywidualne potrzeby dotyczące tego, ile jeść, co jeść i kiedy jeść. Musimy więc zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć najlepszy sposób żywienia / stylu życia.

Wiele osób cierpi na dolegliwości związane z układem trawiennym. Dieta eliminacyjna jest jednym z niezwykle przydatnych sposobów, aby z tym walczyć.

Jeśli cierpisz na nadwrażliwość pokarmową, przestrzeganie diety eliminacyjnej przez kilka tygodni może być rozwiązaniem twoich problemów i może przynieść niezwykłe efekty. Czym jest dieta eliminacyjna? Eliminujesz niektóre pokarmy przez pewien czas, zwykle trzy lub cztery tygodnie, a następnie powoli ponownie wprowadzasz określone pokarmy i monitorujesz objawy pod kątem możliwych reakcji. Można robić testy na alergie pokarmowe. Jednak nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty. Dieta eliminacyjna nadal pozostaje najlepszym sposobem identyfikacji wrażliwości na różne produkty. Filozofia i praktyka diety eliminacyjnej


Kierujemy się czterema ważnymi zasada przy ustalaniu planu diety eliminacyjnej.

  • Nauka: Poszukujemy opublikowanych badań w celu uzyskania danych dotyczących wpływu niektórych produktów spożywczych na trawienie i zdrowie.

  • Doświadczenie: Korzystamy z naszego doświadczenia, aby wypracować konkretne zalecenia.

  • Teoria: Opierając się zarówno na badaniach naukowych, jak i na naszym doświadczeniu - opracowujemy modele wyjaśniające, co i dlaczego robimy.

  • Praktyka: w końcu wszystko sprowadza się do tego, co przynosi oczekiwane efekty.

Ogólnie rzecz biorąc, łatwo jest opracować bardzo sztywną, dogmatyczną i restrykcyjną koncepcję diety eliminacyjnej. I wiele osób tak robi. Trudno jednak długookresowo podporządkować się takim zaleceniom. Proponujemy kierować się tym, co faktycznie działa - czego dowodzi doświadczenie kliniczne i dostępne wyniki badań oraz własne doświadczenia.


Jak przygotować dietę eliminacyjną

Co usunąć?


dieta eliminacyjna, cytrusy, Totomato. SmartEating