Feng Shui w twojej sypialni

Aktualizacja: 22 kwi 2019Co robić a czego unikać?


Jak zastosować zasady feng-shui w sypialni? Sypialnia jest miejscem wypoczynku, relaksu i przyjemności. Wszystko inne powinno być wyeliminowane. Pamiętajmy, że spędzamy w niej prawie 1/3 naszego życia. Warto więc zadbać o komfort tego miejsca. Na początek powinniśmy oczyścić miejsce z negatywnej energii. Można w tym celu zapalić szałwię, palo santo- święte drzewo Indian lub cedr. W ten sposób zbudujemy fundament dla energii siły życia -chi.

Teraz możesz przystąpić do działań zgodnych z zasadami feng shui:


1. Właściwe kolory ścian.


Do takich należą kolory ziemi wspierające odpoczynek – złamana biel, beż, kremowy, czekoladowy brąz, brzoskwinia. Te kolory wzmacniają wrażliwość i spokój. Nie przesadzaj jednak z kolorem brzoskwiniowym- używaj go jako akcentów kolorystycznych na poduszce i innych małych elementach. Pamiętaj też, aby ściany były stonowane i nie miały zbyt wielu wzorów.

Zbyt białe ściany są również niewskazane. Mogą być zbyt aktywne i mogą stymulować pracę mózgu. Nie sprzyjają wypoczynkowi.


2. Dobrze umiejscowione łóżko.


Łóżko musi zajmować główną pozycję w sypialni. Oznacza to, że leżąc w łóżku musisz widzieć drzwi wejściowe do sypialni. Niewskazane jest umieszczanie wezgłowia łóżka na ścianie, która ma drzwi wejściowe. Powoduje to niepokój i źle wpływa na harmonię snu.

Nie należy jednak umieszczać łóżka na wprost drzwi wejściowych, ani bezpośrednio pod oknem. Pozbawia nas to bezpieczeństwa i powoduje niespokojny sen i brak relaksu. Łóżko powinno zawsze mieć zagłówek. Daje on efekt wsparcia. Najlepiej, aby nie miał ostrych, metalowych brzegów. Rekomendowane są zagłówki wykonane z materiałów dające uczucie miękkości i energię zapraszania do snu.


3. Rzeczy do pary.


Zadbaj o to, aby w Twojej sypialni wszystko miało swoją parę. Lóżko powinno być dwuosobowe, nawet wtedy kiedy nie pozostajesz w żadnym związku. Podobnie- dwie szafki nocne, dwie poduszki, dwa krzesła, dwie lampki nocne. Zasady feng shui mówią, że pary wspierają uczucie miłości, harmonizują energię.


4. Akcesoria pobudzające zmysły


Zapach: Oleje zapachowe w dyfuzerach, świece. Używaj kilku kropel olejków przez godzinę, dwie. Olejek lawendowy i jaśminowy działają uspokajająco. W przypadku problemów oddechowych warto stosować olejek eukaliptusowy a olejek cynamonowy i z cząbru zimowego wzmacniają energię seksualną.

Dotyk: Pościel powinna być miękka i przyjemna w dotyku, z satyny, bawełny. Pomyśl o zasłonach, poduszkach, siedziskach.

Wzrok: Tak jak wcześniej sygnalizowaliśmy, kolory ziemi są najlepszym wyborem w sypialni. Ciepłe akcenty- czerwień, pomarańcz czy róż dobrze się sprawdzają. Możesz umieścić w sypialni rzeczy, bibeloty, które mają dla Ciebie specjalne znaczenie.

Słuch: Rekomendujemy ciche uspokajające dźwięki – szum wody, wiatru.

Smak: Nie zalecamy jedzenia w łóżku, ale dzbanek wody z cytryną przyda się zaraz po przebudzeniu.


Czego należy unikać w sypialni?


1. Technologia.


W dzisiejszym życiu technologia jest wszechobecna. Postaraj się wyeliminować ją całkowicie w sypialni, począwszy od telewizora przez smartphone, skończywszy na sieci Wi-fi.


2. Lustra.


Feng shui mówi, że lustro umieszczone na froncie łózka jest drzwiami, zaproszeniem dla trzeciej osoby w naszym związku. Lustra również odbijają energię, co może zakłócać spokojny sen. Jeżeli potrzebujesz lustra w sypialni umieść je w miejscu, gdzie odbija Twoją ulubioną rzecz wzmacniając uczucie przyjemności.


3. Obraz nad wezgłowiem łóżka.


Duże obrazy, fotografie nad łóżkiem mogą powodować efekt rozpraszania energii. Spróbuj powiesić nad łóżkiem lekki gobelin z zapraszającym motywem.


4. Szafki nocne z ostrymi kątami.


Szafki powinny mieć opływowe brzegi. Nie potrzebujesz wokół siebie niczego, co mogłoby Cię zranić.


5. Duże meble blisko łóżka.


Mogą powodować uczucie przytłoczenia zaburzając spokojny sen.


6. Rośliny.


Energia roślin jest yang, jest zbyt silna i może przeszkadzać w relaksie i odpoczynku. Ogranicz się do kolorów ziemi, a rośliny przenieś do innego pomieszczenia.


7. Woda.


Jedną z zasad feng-shui jest trzymanie elementów obrazujących wodę z dala od sypialni. Fontanny, akwaria, a nawet obrazy ukazujące wodę, rzeki, port czy morze powinny być usunięte z sypialni.


8. Bałagan pod łóżkiem.


Wszystkie zasady feng-shui obowiązują również pod łóżkiem. Bałagan i nieporządek wywołuje stres i ból głowy, nawet jeżeli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Porządek i czystość w sypialni tworzy warunki dla pozytywnej energii i otwartego umysłu.

Zadbaj więc o to i śpij dobrze:)

105 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie