Feng Shui w twojej sypialni

Aktualizacja: 22 kwi 2019


feng shui dobre samopoczucie

Co robić a czego unikać?


Jak zastosować zasady feng-shui w sypialni? Sypialnia jest miejscem wypoczynku, relaksu i przyjemności. Wszystko inne powinno być wyeliminowane. Pamiętajmy, że spędzamy w niej prawie 1/3 naszego życia. Warto więc zadbać o komfort tego miejsca. Na początek powinniśmy oczyścić miejsce z negatywnej energii. Można w tym celu zapalić szałwię, palo santo- święte drzewo Indian lub cedr. W ten sposób zbudujemy fundament dla energii siły życia -chi.

Teraz możesz przystąpić do działań zgodnych z zasadami feng shui:


1. Właściwe kolory ścian.


Do takich należą kolory ziemi wspierające odpoczynek – złamana biel, beż, kremowy, czekoladowy brąz, brzoskwinia. Te kolory wzmacniają wrażliwość i spokój. Nie przesadzaj jednak z kolorem brzoskwiniowym- używaj go jako akcentów kolorystycznych na poduszce i innych małych elementach. Pamiętaj też, aby ściany były stonowane i nie miały zbyt wielu wzorów.

Zbyt białe ściany są również niewskazane. Mogą być zbyt aktywne i mogą stymulować pracę mózgu. Nie sprzyjają wypoczynkowi.


2. Dobrze umiejscowione łóżko.


łóżko zasady feng-shui

Łóżko musi zajmować główną pozycję w sypialni. Oznacza to, że leżąc w łóżku musisz widzieć drzwi wejściowe do sypialni. Niewskazane jest umieszczanie wezgłowia łóżka na ścianie, która ma drzwi wejściowe. Powoduje to niepokój i źle wpływa na harmonię snu.

Nie należy jednak umieszczać łóżka na wprost drzwi wejściowych, ani bezpośrednio pod oknem. Pozbawia nas to bezpieczeństwa i powoduje niespokojny sen i brak relaksu. Łóżko powinno zawsze mieć zagłówek. Daje on efekt wsparcia. Najlepiej, aby nie miał ostrych, metalowych brzegów. Rekomendowane są zagłówki wykonane z materiałów dające uczucie miękkości i energię zapraszania do snu.


3. Rzeczy do pary.


Zadbaj o to, aby w Twojej sypialni wszystko miało swoją parę. Lóżko powinno być dwuosobowe, nawet wtedy kiedy nie pozostajesz w żadnym związku. Podobnie- dwie szafki nocne, dwie poduszki, dwa krzesła, dwie lampki nocne. Zasady feng shui mówią, że pary wspierają uczucie miłości, harmonizują energię.


4. Akcesoria pobudzające zmysły


Zapach: Oleje zapachowe w dyfuzerach, świece. Używaj kilku kropel olejków przez godzinę, dwie. Olejek lawendowy i jaśminowy działają uspokajająco. W przypadku problemów oddechowych warto stosować olejek eukaliptusowy a olejek cynamonowy i z cząbru zimowego wzmacniają energię seksualną.

Dotyk: Pościel powinna być miękka i przyjemna w dotyku, z satyny, bawełny. Pomyśl o zasłonach, poduszkach, siedziskach.

Wzrok: Tak jak wcześniej sygnalizowaliśmy, kolory ziemi są najlepszym wyborem w sypialni. Ciepłe akcenty- czerwień, pomarańcz czy róż dobrze się sprawdzają. Możesz umieścić w sypialni rzeczy, bibeloty, które mają dla Ciebie specjalne znaczenie.

Słuch: Rekomendujemy ciche uspokajające dźwięki – szum wody, wiatru.

Smak: Nie zalecamy jedzenia w łóżku, ale dzbanek wody z cytryną przyda się zaraz po przebudzeniu.