Jak być szczęśliwą po pięćdziesiątce?


#Totomato #Happiness #SmartEating #happy50+

Naukowcy znajdują coraz więcej dowodów na to, że szczęście w wieku dorosłym ma kształt litery U - zadowolenie z życia zaczyna spadać w czwartej dekadzie życia po osiągnięciu 30-ki, a następnie osiąga minimalny poziom w późnych latach 40-tych, po czym zaczyna wzrastać aż do lat 80-tych. Najbardziej zaskakujące jest to, że wiek działa na korzyść szczęścia. Kryzys w latach 40-tych nie jest spowodowany czymś konkretnym. Jest to naturalne przejście, po prostu z powodu upływu czasu.

„Jest to samoistna spirala niezadowolenia” - mówi Jonathan Rauch, autor książki Krzywa szczęścia. „Nie dlatego, że coś jest nie tak z twoim życiem, małżeństwem, umysłem lub zdrowiem psychicznym”.


6 podpowiedzi, jak być szczęśliwą?

Kiedy czynniki negatywne przeważają nad pozytywnymi w Twoim życiu, stajemy się nieszczęśliwe, niezadowolone, ospałe i ostatecznie zniechęcone do działań. W sytuacji odwrotnej, optymistyczne podejście do życia sprawia, że jesteśmy podekscytowane, pozytywne, zdecydowane i szczęśliwe. Nie pozwól więc, aby negatywne nastawienie przeważyło, a oto kilka zasad, które pomogą ci być szczęśliwą.Zasada 1: Otaczaj się ludźmi, którzy sprawiają, że się uśmiechasz


Badania pokazują, że jesteśmy najszczęśliwsi, gdy przebywamy w otoczeniu ludzi szczęśliwych. Trzymajcie się tych, którzy są radośni i pozwólcie, by ich pozytywne podejście miało wpływ na Wasze samopoczucie. Pisaliśmy już o tym, jak uśmiech pomaga w pokonaniu choroby.


Zasada 2: Bądź wierna sobie


#Totomato #Happiness #SmartEating #happy50+