Jesz za dużo cukru? Jak sobie z tym radzić?

Aktualizacja: 22 paź 2019Totomato, cukier, SmartEating, zdrowa dieta

Za dużo cukru !!

Zawsze zaczyna się tak samo: jedno ciastko, które zamienia się w dwa lub trzy, kilka cukierków- o kila za dużo! Bardzo duży stos naleśników na brunch. Cokolwiek zjadłaś, potem prawdopodobnie rozpoznajesz jeden z wielu nieprzyjemnych objawów za dużej ilości cukru. Czasami jest to uczucie mdłości, wyczerpanie lub ból głowy.

Wszyscy wiemy, że trzeba wsłuchiwać się w potrzeby własnego organizmu. A może nasz organizm potrzebuje więcej cukru??!!

Czasami tak, ale przeważnie chodzi o automatyczne zajadanie. Musimy nauczyć się jedzenia intencjonalnego- świadomego. Mam nadzieję, że ten artykuł ci w tym pomoże.


Zaplanuj kolejny posiłek tak, aby zbilansował poziom cukru we krwi

koktajl przeciwzapalny, Totomato, SmartEating, zdrowa dieta

Spożywanie dużej ilości cukru zwiększa zapotrzebowanie na węglowodany. Zaleca się spożywanie posiłków, które stabilizują poziom cukru we krwi. Ale jak to zrobić??

„Pomyśl o białku, błonniku i zdrowym tłuszczu. To trio składników odżywczych pomoże spowolnić tempo, w którym składniki odżywcze dostają się do krwioobiegu, stabilizując poziom cukru we krwi i aktywując hormony, które powodują, że czujesz się syta/y”. Twój talerz powinien być wypełniony co najmniej w połowie kolorowymi warzywami i 20 gramami białka (preferowane są białka roślinne o wysokiej zawartości błonnika, takie jak surowe nasiona dyni lub soczewica). Dobry tłuszcz - to na przykład awokado. Dojrzałe awokado doskonale zastępuje masło.


Zadbaj o dużą ilość błonnika i wody

woda, zdrowa dieta, Totomato, SmartEating

Według Allison Gross, zarejestrowanej dietetyczki i założycielki Nutrition Curator, błonnik i woda mogą być magiczną kombinacją pomagającą w problemach żołądkowych związanych z nadmiernym spożyciem cukru. „Połączenie błonnika i wody pomaga wypłukać nasz system trawienny. Utrzymują także uczucie sytości, co ogranicza głód i daje lepszą kontrolę nad potrzebą jedzenia następnego dnia. Dokonywanie wyborów żywieniowych w sytuacji, kiedy czujemy głód nigdy nie jest dobrym pomysłem. Rozpoczęcie dnia od bogatego w błonnik węglowodanu na śniadanie - płatków owsianych lub pieczywa pełnoziarnistego Wasa oraz wypicie 1,5 do 2 litrów wody jest pierwszym krokiem do stabilizacji nawyków żywieniowych.


Zadbaj o dużą ilość zielonolistnych sałat


sałata, Totomato, SmartEating, zdrowa dieta