Magia kamieni - o terapii kryształami

Aktualizacja: 27 kwi 2019


kryształy, terapia kryształami

Historia kryształów


Od niepamiętnych czasów kryształy były używane jako talizmany i amulety w wielu cywilizacjach. Starożytni Egipcjanie wykorzystywali kryształy dla ochrony i poprawy zdrowia.

Słowo kryształ pochodzi z greki - krystalios = lód. Grecy wierzyli, że kryształ górki jest lodem, tak głęboko zamarzniętym, że na zawsze pozostającym w formie stałej. Rzymianie, Chińczycy również wierzyli w siłę kryształów. Towarzyszyły im one w wielu momentach życia.

Również w praktykach arjuwederyjskich kryształy pełnią ważną rolę. Właściwie używane, zapewniają emocjonalną i metafizyczną równowagę.


Jak wybrać właściwy kryształ?


Przy wyborze kryształu uczestniczy wiele zmysłów. Nie tylko wzrok. Ważne jest jak reagujesz, kiedy dotykasz kamienia. Czy czujesz ciepło, wibracje, czy kryształ pasuje do Ciebie. Jeżeli chcesz znaleźć swój kamień, zdaj się na intuicję.Czakry


Czakra oznacza "koło" w sanskrycie. Czakry są kołami energii, które znajdują się naszej aurze.

Każda z czakr, a jest ich siedem, jest połączona z określonym obszarem naszej aktywności. Czakry to ośrodki naszej energii osobistej, rozmieszczone wzdłuż pionowej osi ciała.

Jeżeli czakra jest zablokowana, czy pozostaje w nierównowadze, wtedy wpływa to również na naszą energię w tym obszarze. Wówczas w naszym życiu pojawiają się problemy związane z tą strefą aktywności.


Zrównoważone, otwarte i silne czakry zapewniają, że nasza energia życiowa w różnych obszarach jest lepsza i ulega wzmocnieniu.

Czakry są liczone od dołu do góry, w kierunku głowy (korony). Czakry można oczyścić i odblokować za pomocą terapii kryształami. SKONTAKTUJ się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat sesji oczyszczających.

  • 1-sza Czakra MULADHARA - czakra podstawy/ korzenia.

Jest to czakra odpowiedzialna za stabilizację, bezpieczeństwo i realizację naszych podstawowych potrzeb. Jeżeli czakra podstawy jest w równowadze i jest otwarta, czujemy się bezpieczni i pozbawieni lęków. Czakra korzenia umiejscowiona jest na spodzie kręgosłupa i łączy nas z ziemią.

hematyd, pierwsza czakra, czakra podstawy, magia kamieni

Kolor - cynobrowa czerwień

Kamień - hematyd