Magia kamieni - o terapii kryształami

Aktualizacja: 27 kwi 2019Historia kryształów


Od niepamiętnych czasów kryształy były używane jako talizmany i amulety w wielu cywilizacjach. Starożytni Egipcjanie wykorzystywali kryształy dla ochrony i poprawy zdrowia.

Słowo kryształ pochodzi z greki - krystalios = lód. Grecy wierzyli, że kryształ górki jest lodem, tak głęboko zamarzniętym, że na zawsze pozostającym w formie stałej. Rzymianie, Chińczycy również wierzyli w siłę kryształów. Towarzyszyły im one w wielu momentach życia.

Również w praktykach arjuwederyjskich kryształy pełnią ważną rolę. Właściwie używane, zapewniają emocjonalną i metafizyczną równowagę.


Jak wybrać właściwy kryształ?


Przy wyborze kryształu uczestniczy wiele zmysłów. Nie tylko wzrok. Ważne jest jak reagujesz, kiedy dotykasz kamienia. Czy czujesz ciepło, wibracje, czy kryształ pasuje do Ciebie. Jeżeli chcesz znaleźć swój kamień, zdaj się na intuicję.Czakry


Czakra oznacza "koło" w sanskrycie. Czakry są kołami energii, które znajdują się naszej aurze.

Każda z czakr, a jest ich siedem, jest połączona z określonym obszarem naszej aktywności. Czakry to ośrodki naszej energii osobistej, rozmieszczone wzdłuż pionowej osi ciała.

Jeżeli czakra jest zablokowana, czy pozostaje w nierównowadze, wtedy wpływa to również na naszą energię w tym obszarze. Wówczas w naszym życiu pojawiają się problemy związane z tą strefą aktywności.


Zrównoważone, otwarte i silne czakry zapewniają, że nasza energia życiowa w różnych obszarach jest lepsza i ulega wzmocnieniu.

Czakry są liczone od dołu do góry, w kierunku głowy (korony). Czakry można oczyścić i odblokować za pomocą terapii kryształami. SKONTAKTUJ się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat sesji oczyszczających.

  • 1-sza Czakra MULADHARA - czakra podstawy/ korzenia.

Jest to czakra odpowiedzialna za stabilizację, bezpieczeństwo i realizację naszych podstawowych potrzeb. Jeżeli czakra podstawy jest w równowadze i jest otwarta, czujemy się bezpieczni i pozbawieni lęków. Czakra korzenia umiejscowiona jest na spodzie kręgosłupa i łączy nas z ziemią.


Kolor - cynobrowa czerwień

Kamień - hematyd


JA JESTEM

  • 2-ga Czakra SWADHISTHANA - czakra sakralna.

Jest to czakra odpowiedzialna za emocje, wrażliwość i kreatywność. Jest ulokowana około 8 cm poniżej pępka. Kieruje się zasadami przyjemności.

Kolor - pomarańczowy

Kamień - karneol


JA CZUJĘ

  • 3-cia Czakra MANIPURA - czakra słoneczna/splotu.

Jest to czakra odpowiedzialna za naszą wolę, zdolności umysłowe i ogólną siłę osobowości. Czakra ta jest ulokowana pomiędzy pępkiem i piersią i wpływa na system trawienny, metabolizm i działanie trzustki.


Kolor - żólty

Kamień - cytryn


JA ROBIĘ

  • 4-ta Czakra ANAHATA - czakra serca.

Jest to czakra odpowiedzialna za miłość, współczucie, spójność i umiejętność tworzenia związków. Czakra ta jest ulokowana w środku klatki piersiowej i wpływa na system krwionośny i oddechowy i działanie grasicy. W ten sposób wpływa na odporność naszego organizmu.

Kolor - zielony

Kamień - różowy kwarc


JA KOCHAM

  • 5-ta Czakra AJNA - czakra gardła.

Jest to czakra odpowiedzialna za ekspresję i komunikację. Czakra ta jest ulokowana w środkowej części gardła i jest połączona z ustami, szczęką, gardłem, podniebieniem, ramionami i gruczołem tarczycy.

Kolor - turkusowy i akwamaryna

Kamień - agat koronkowy


JA MÓWIĘ

  • 6-ta Czakra VISHUDDHA - czakra trzeciego oka.

Jest to czakra odpowiedzialna za zdolność przewidywania, intuicję i wyobraźnię. Czakra ta jest ulokowana pomiędzy brwiami, bezpośrednio nad nasadą nosa.


Kolor - filetowy

Kamień - sodalit


JA WIDZĘ

  • 7-ma Czakra SAHASRARA - czakra korony.

Jest to czakra połączona z naszym wewnętrznym JA, odpowiadająca za samoświadomość. Czakra ta jest ulokowana na czubku głowy i jest połączona z podwzgórzem i przysadką mózgową, które regulują nasz układ hormonalny.

Kolor - biały i głęboki fiolet

Kamień - ametyst


JA ROZUMIEM


Źródło:

Terapia kryształami - Karen E. Wells

36 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie