Najskuteczniejsze sposoby oczyszczania wątroby


Detox, Totomato, SmartEating, ZdroweŻycie


Dieta oczyszczająca


Jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu, często myślisz o diecie, która oczyści twój organizm z toksyn. I w tym momencie pojawia się jeden z najważniejszych organów - wątroba. Odpowiada ona za wiele procesów w naszym organizmie, w tym za prawidłowe działanie układu odpornościowego. Wątroba jest jak roślina oczyszczająca krew. Im efektywniej działa, tym jesteśmy zdrowsi nie tylko fizycznie, ale i psychicznie- bardziej odporni na stres i stany depresyjne.


Intensywne czyszczenie opisane przez dr Irinę Matveikovą można (i należy!) Wykonać w zaciszu własnego domu. Dzięki temu bardzo intymny i potencjalnie emocjonalny proces oczyszczania odbywa się w przytulnej i przyjaznej dla ciebie przestrzeni. Możesz wykonać jego wersję „łagodniejszą”, wykonując 5 podstawowych kroków opisanych poniżej lub pełną wersję, czyli wypłukiwanie wątroby. Pamiętaj jednak, że zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli przyjmujesz jakieś leki lub występują u ciebie choroby przewlekłe.

Podczas płukania wątroby, wątroba jest delikatnie zachęcana do wyrzucania starej żółci uwięzionej w przewodach żółciowych i do osiągania pełnego opróżnienia pęcherzyka żółciowego.

Jest to delikatny proces polegający na stosowaniu roślin leczniczych, suplementów, soli mineralnych, olejków i niektórych pokarmów w celu właściwego oczyszczenia wątroby.


Płukanie wątroby osiąga następujące cele:

  • całkowity drenaż i eliminacja nagromadzonych toksyn, cholesterolu i innych frakcji tłuszczu.

  • prawidłowy przepływ żółci i poprawienie ruchliwość pęcherzyka żółciowego poprzez środki dietetyczne.

Co dzieje się podczas procesu detoksykacji i oczyszczania wątroby?


Pierwsza faza uczenia się, jak detoksykować i oczyszczać wątrobę, obejmuje kilka dni spędzonych na przygotowaniu organizmu do procesu oczyszczenia.

Żółć wydalona podczas płukania wątroby jest bardzo gęsta i tłusta, ma konsystencję g