Nietoksyczny sposób wybielania zębów naturalnymi środkami


Białe zęby


Większość dentystów powie, że genetyka, leczenie fluorem, regularne wizyty dentystyczne i właściwa opieka stomatologiczna zapewnią idealnie zdrowe zęby. Jednak od tysiącleci wielu naszych przodków zachowało doskonale zdrowe uzębienie i stan jamy ustnej dzięki bardzo prostym zabiegom, które z pewnością nie miały nic wspólnego z dentystą.

Co ciekawe, badania pokazują, że współczesny świat zachodni doświadczył ilości próchnicy zębów i chorób zębów, którego nie można porównać z żadnymi wcześniej obserwowanymi przypadkami.

Prawdopodobnie myślisz, Hm… no cóż, prawdopodobnie nie byli narażeni na przetworzoną żywność, taką jak rafinowany cukier lub inne toksyczne substancje.

Nie do końca jest to prawda!


Jak więc zadbać o zdrowe i piękne zęby?


Prawda jest taka, że ​​najważniejszym działaniem, jakie możesz podjąć w celu utrzymania zdrowia jamy ustnej, jest prawidłowa dieta. Unikanie sztucznych dodatków (poprawiających smak, barwników, konserwantów), rafinowanych cukrów, GMO, nadmiernej pasteryzowanej żywności (lub ogólnie bezwartościowej żywności) jest receptą na sukces.

Minerały, które dostarczamy w naszemu organizmowi wspierają nasze kości, mięśnie i ciało. Czasami zaczynamy dostrzegać skutki niedoborów, w szczególności w obszarze jamy ustnej.

Mogą to być:

 • plamy na zębach,

 • język z białą lub żółtą powłoką,

 • szorstki język,

 • krwawiące dziąsła,

 • spierzchnięte usta niezależnie od pogody.

Zioła wykorzystywana od starożytnych czasów do higieny jamy ustnej i do wybielania zębów


 1. Neem -

 2. szeroko stosowany w Ajurwedzie ze względu na jego właściwości ściągające, antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Nimbidin i nimbinina są związkami aktywnymi odpowiedzialnymi za silne działanie przeciwbakteryjne. Liście neem są również bardzo bogate w przeciwutleniacze, które pomagają zwiększyć odporność dziąseł na infekcje zapalne i choroby. Jedyne, co trzeba zrobić, to wcierać neem w dziąsła. Proszek może być stosowany łącznie ze zwykłą pastą do zębów.  

 3. Koper włoski -zastosowanie kopru włoskiego w higienie jamy ustnej sięga czasów starożytnych i występuje w wielu kulturach. Na przykład w starożytnej medycynie chińskiej był stosowany jako zioło, które hamuje odkładanie się płytki nazębnej i choroby dziąseł z powodu jej właściwości antybakteryjnych. Jest to możliwe dzięki obecności polifenoli, w tym kwasu rozmarynowego i luteoliny. Proste żucie nasion kopru włoskiego pozwala skutecznie hamować odkładanie się płytki nazębnej i przeciwdziała chorobom dziąseł. Nasiona kopru zmniejszają również pH śliny. Dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym pomagają wyeliminować bakterie odpowiedzialne za nieświeży oddech.

 4. Cynamon - jest jedyną aromatyczną przyprawą, która dostarcza bardzo dużej ilości wapnia, dzięki czemu jest doskonałym składnikiem wzmacniającym zęby. To przyprawa, która zwykle jest kojarzona z Bożym Narodzeniem- zawiera substancje przeciwbakteryjne, które pomagają łagodzić ból. Cynamon był stosowany od czasów starożytnych do doczyszczenia zębów i dziąseł oraz do higieny jamy ustnej małych dzieci.  

 5. Goździk - olejek goździkowy jest szczególnie przydatny w leczeniu zębów. Z badań wynika, że ​​olejek goździkowy znieczula ból zębów. Zaledwie kilka kropel olejku wpuszczonego do zakażonego zęba przynosi natychmiastową ulgę. Badania potwierdziły, że olejek goździkowy jest skutecznym środkiem przeciwzapalnym, który może być wykorzystywany w zapobieganiu chorobom przyzębia. Eugenol, naturalny środek antyseptyczny występujący w goździkach, pomaga zwalczać ból, i charakteryzuje się większą skutecznością niż cynamon. Posiada również inne właściwości przeciwgrzybiczne. Goździk jest również bardzo bogaty w wapń i witaminę C, które są niezbędne dla właściwej kondycji kości i zębów. Jest również stosowany w leczeniu innych dolegliwości, w tym astmy i nawracających bólów głowy.

 6. Kurkuma - uwierz lub nie, ale kurkuma jest jednym z najbardziej skutecznych środków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Jest używana od wieków w Ajurwedzie do wytwarzania produktów do pielęgnacji zębów i dziąseł, które zwalczają infekcje bakteryjne, a nawet do wybielania zębów. Na przykład klasyczny przepis to:

 • 1 łyżeczka kurkumy w proszku,

 • pół łyżeczki soli i

 • tylko tyle oleju musztardowego, aby utworzyć pastę do łagodzenia zakażonych lub zapalnych dziąseł.

Zmniejszy to również odczuwany ból.    

Rano, zanim coś zjesz lub wypijesz, weź łyżkę oleju kokosowego lub oleju sezamowego i włóż do buzi. Potem, przez 10 minut staraj się rozprowadzić go po całej jamie ustnej i po zębach. Po tym czasie wypluj olej i dokładnie wypłukaj usta.

Czyszczenie zębów


Rygorystyczne szczotkowanie może być przeciwwskazane dla zdrowia zębów i dziąseł. Pamiętaj, aby delikatnie szczotkować i wykonywać ruchy okrężne wzdłuż linii dziąseł. Dla zdecydowanej większości ludzi szczoteczka z miękkim włosiem będzie najbardziej wygodnym i najbezpieczniejszym wyborem. W zależności od tego, jak energicznie myjesz zęby, szczotki o średniej i twardej szczecinie mogą w rzeczywistości uszkodzić dziąsła, powierzchnię korzenia i szkliwo zębów.  


Czyszczenie języka


Czyszczenie języka może być dodatkiem do higieny jamy ustnej. Wiadomo, że czyszczenie języka zmniejsza nieświeży oddech powodowany przez bakterie na języku, stymuluje kubki smakowe, pomaga usuwać szlam i białą powłokę na języku, która może przyczyniać się do próchnicy. Stymulowanie języka jest również ważne dla poprawy zdrowia układu pokarmowego.


Komercyjne pasty do zębów są toksyczne

Fluorek nie jest jedynym składnikiem, którego należy unikać. Wiele komercyjnych past do zębów zawiera sacharynę lub aspartam, sztuczne barwniki, laurylosulfonian sodu, triklosan, karageninę i inne. Należy pamiętać, że wiele "naturalnych" produktów nadal zawiera siarczan sodu lauretu lub inne wątpliwe składniki, takie jak gliceryna, która zapobiega ponownej mineralizacji.

Pamiętaj również, że twoje usta są jednym z najbardziej chłonnych obszarów w ciele. Wszystko, co się w nim znajduje, trafia bezpośrednio do krwiobiegu. Jeśli te chemikalia zostaną dodane do twoich ust zaraz po obudzeniu, to oznacza, że budzisz swoje poranne enzymy napływem chemikaliów.

Zachęcamy do używania naturalnych składników dla higieny jamy ustnej, takich jak:

 • biała glinka ,

 • olej kokosowy virgin,

 • soda oczyszczona (bez aluminium),

 • ekstrakt z żywicy Mirra ,

 • olejek Neem ,

 • olejek z mięty pieprzowej.

Więcej o przygotowywaniu naturalnych produktów na naszych warsztatach Nowy Początek.


Żródło:


https://animamundiherbals.com25 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie