Przeciwzapalne działanie ziół

Aktualizacja: 24 cze 2019


zioła, przeciwzapalne działanie

Zioła, których możesz nie znać i ich przeciwzapalne właściwości


Kiedy mówimy – działanie przeciwzapalne- od razu przychodzi nam na myśl kurkuma i imbir. Więcej na temat imbiru znajdziesz w naszym artykule. Wiele innych ziół posiada właściwości lecznicze. Odpowiednio stosowane są przydatne w leczeniu chorób wywołanych przewlekłym stanem zapalnym w organizmie.

Poniżej lista 5 mniej znanych, ale równie silnych ziół, które łagodzą stany zapalne i przywracają zdrowie.


1. Guggul guggul, drzewo Mukul myrrh, przeciwzapalne działanie

Guggul – inaczej balsamowiec indyjski jest stosowany jako detoksykujące zioło w medycynie ajurwedyjskiej. Zawiera steroidy roślinne, które obniżają poziom cholesterolu i trójglicerydów. Jedna z tych substancji zmniejsza również zaczerwienienie i obrzęk, które występują w niektórych rodzajach trądziku. Stwierdzono, że żywica wydzielana przez drzewo guggul ma działanie przeciwzapalne i obniżające poziom cholesterolu porównywalne z lekami komercyjnymi.

Guggul można znaleźć w postaci nieprzetworzonej takiej jak gumy i żywice, oraz w proszku, kapsułkach i tabletkach. Podobnie jak w przypadku każdego innego zioła leczniczego, skonsultuj się z doświadczonym zielarzem lub lekarzem zanim rozpoczniesz kurację.

Uwaga: Guggul ma działanie rozrzedzające krew i dlatego nie powinien być stosowany razem z innymi lekami, które zmniejszają agregację płytek krwi.


2. Boswellia