Właściwości oleju kokosowego

Aktualizacja: 27 kwi 2019


Olej kokosowy, właściwości kokosu, właściwości oleju kokosowego

Produkty kokosowe- olej kokosowy, woda i mleko kokosowe i ich właściwości


Napisano już wiele artykułów na temat orzechów kokosowych. Produkty kokosowe- olej kokosowy, woda i mleko kokosowe i ich właściwości, korzyści wynikające z ich stosowania są przedmiotem wielu opracowań. Pojawiają się jednak głosy, że olej kokosowy nie jest tak zdrowy, jak zwykle się sądzi. Olej kokosowy charakteryzuje wysoką zawartością tłuszczów nasyconych i wyjątkowo wysokim poziomem średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych.


Jak jest naprawdę?


Wykorzystywanie produktów kokosowych niesie ze sobą wiele korzyści. Są dobre dla zdrowia, stosowane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie do pielęgnacji skóry i włosów. Prawie każda część drzewa kokosowego może być do czegoś wykorzystana. Powinniśmy również wiedzieć, że istnieje wiele odmian drzew kokosowych, które mogą rosnąć w chłodniejszym klimacie i nie trzeba mieszkać w tropikach, aby czerpać z nich korzyści.

Czasami olej kokosowy jest mylony z masłem kokosowym. Masło kokosowe jest przecieranym miąższem z orzecha kokosowego, podczas gdy olej kokosowy jest po prostu olejem, który jest wyciskany z miąższu.


Przyjrzyjmy się zatem,


jak wykorzystanie kokosa i drzewa kokosowego może pomóc nam w różnych sytuacjach. Pamiętajmy, że wszystkie cenne właściwości orzechów kokosowych korzystne dla człowieka, są również dobre dla zwierząt


Woda kokosowa


woda kokosowa, zdrowe właściwości wody kokosowej

Orzechy kokosowe, zwłaszcza młode, są źródłem wody kokosowej. Ma ona niezwykłe właściwości. Jest jednym z najlepszych naturalnych napojów izotonicznych. Zawiera wiele cennych minerałów, takich jak potas, magnez, wapń i sód. Jednocześnie pomaga kontrolować apetyt i sprawia, że nie czujemy się głodni.

Świetnie nawadnia organizm i można z niej korzystać w przypadkach, gdy nasz organizm ulega odwodnieniu. To powoduje, że jest świetnym antidotum na przedawkowanie alkoholu i doskonale się sprawdza jako płyn uzupełniający elektrolity przy biegunce i wymiotach.

Zawartość tłuszczu w wodzie kokosowej jest bardzo niska, więc obfite jej ilości możesz spożywać bez obawy zwiększenia wagi ciała. Bardzo dobrze nawilża skórę i ogranicza produkcję substancji oleistych przez skórę. W przypadku osób cierpiących na trądzik (o tym, jak radzić sobie ze skórą trądzikową pisaliśmy już TUTAJ) lub inne problemy skórne możesz używać wodę kokosową jako idealny tonik, gdyż ma zdolność oczyszczania, a następnie tonizowania skóry.

Jeśli miewasz zatwardzenia, woda kokosowa może bardzo pomóc. Ze względu na wysoką koncentrację błonnika, pomaga w zapobieganiu niestrawności i zmniejsza występowanie zgagi.

Osoby, które zmagają się z wysokim ciśnieniem mogą często uzyskać poprawę przez codzienne, ranne pice szklanki wody kokosowej. W wielu przypadkach przyczyną wysokiego ciśnienia jest nieproporcjonalny poziom elektrolitów i woda kokosowa zawierająca odpowiednią ilość każdego z nich, może być wykorzystywana jako mechanizm równoważący.


Mleko kokosowe


Mleko kokosowe pochodzi z miąższu kokosa. Nie jest to ciecz, którą można wydobyć z kokosa poprzez jego nakłucie, chociaż wiele osób tak sądzi. Uzyskanie mleka kokosowego z orzecha kokosowego wymaga pewnego przetworzenia. Szczęśliwie jest dostępne w puszkach, kartonach lub butelkach.