Wypadanie włosów a niektóre aminokwasy

Aktualizacja: 22 paź 2019


włosy, zdrowa dieta, Totomato, odżywianie włosów

Wypadanie włosów


Stale doświadczamy wypadania włosów. Codziennie tracimy około stu włosów w sposób zupełnie naturalny. To normalne zjawisko i część naturalnego procesu odnowy. Przy około 100 000 aktywnych mieszków włosowych, utrata tak małej liczby włosów dziennie nie powoduje żadnych widocznych zmian w gęstości lub w ilości włosów. Jednak zaawansowane przerzedzenie włosów i wypadanie włosów dotyka milionów ludzi na całym świecie - szczególnie w kulturze zachodniej Chociaż często wydaje nam się, że problem dotyczy głównie starszych mężczyzn, wypadanie włosów i przerzedzenie włosów może wystąpić w każdym wieku, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.


Różne formy wypadania włosów i co ma na to wpływ

Z wiekiem gęstość włosów naturalnie spada. Istnieje jednak wiele różnych czynników, które mogą powodować przyspieszone przerzedzenie włosów.

Dziedziczne przerzedzenie lub łysienie (łysienie androgenowe) u mężczyzn

Około 95% przypadków przyspieszonego wypadania włosów u mężczyzn i kobiet jest spowodowanych łysieniem androgennym. Genetyczna predyspozycja do wypadania włosów może uaktywnić grupę hormonów zwanych androgenami. Powodują one kurczenie się mieszków włosowych, a tym samym uniemożliwiają wzrost włosów.

Algorytm przerzedzania włosów często różni się u mężczyzn i kobiet. Mężczyźni zazwyczaj doświadczają łysiny na czole lub na czubku głowy. Kobiety natomiast zauważają, że ich włosy są bardzo cienkie na czubku głowy.

Zanim mężczyźni i kobiety osiągną wiek 50 lat, 50 procent będzie miało widoczną utratę włosów w wyniku łysienia androgennego.

Inne rodzaje łysienia


Mniej powszechne formy łysienia obejmują choroby autoimmunologiczne bliznowate (bliznowacenie) łysienie i łysienie plackowate. Łysienie pl